wynajem zwyżki
Wnętrza

Co jeszcze może zaoferować firma wynajmująca podnośniki?

Na polskim rynku funkcjonuje niewiele profesjonalnych firm świadczących usługi z zakresu wynajmu podnośników. Zdarza się, że firmy te oferują też dodatkowe usługi. Czy są to usługi pokrewne do wynajmu?

Transport

Wynajęty sprzęt trzeba jeszcze jakoś przetransportować w miejsce, w którym ma być używany. Nie są to małe urządzenia, więc potrzebują specjalnego rozwiązania problemu. Podnośniki muszą być transportowane na specjalnie dostosowanych pojazdach. Lawety te są dodatkowo wzmocnione i zabezpieczone tak, by z całą pewnością przejechały z punktu A do punktu B bez żadnych uszkodzeń. Dobrze, gdy firma ma własną flotę samochodów, które służą wyłącznie do transportu wynajmowanych podnośników i zwyżek.

Serwis

Najlepsze firmy dbają też o regularne serwisowanie swojego sprzętu. W razie jakichkolwiek wątpliwości, warto upewnić się czy podnośniki mają aktualne zaświadczenia z Urzędu Dozoru Technicznego. Badania okresowe oraz prace konserwacyjne wpływają na to, że wypożyczany sprzęt jest w pełni sprawny i nie spowoduje przestojów w pracy wynajmującego. Ciekawym rozwiązaniem jest świadczenie usługi serwisowania przez firmę wynajmującą. W razie nagłej awarii lub uszkodzenia podnośnika, na miejsce dojedzie specjalnie wyposażony samochód, w którym będzie siedział fachowiec. Urządzenie zostanie naprawione szybko i solidnie. Wynajem zwyżek to przecież coś więcej niż tylko korzystanie z urządzenia. Chodzi o bardziej efektywną pracę przy zachowaniu niskich jej kosztów.

Szkolenia

By obsługiwać specjalistyczny sprzęt jakim są zwyżki należy mieć wyrobiony odpowiedni certyfikat. Jest on wydawany osobom, które ukończyły szkolenia w ośrodkach certyfikowanych UDT-CERT. Na zajęciach omawiane jest działanie i obsługa różnych typów podnośników. W ramach kursu na operatora podnośnika koszowego, uczestnik jest przygotowywany do egzaminu. Należy zdać go przed Komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Kwalifikacje kategorii IP są ważne bezterminowo. Oznacza to, że wystarczy tylko raz podejść do egzaminu, by do końca życia korzystać z przysługujących uprawnień.