salon kosmetyczny gliwice
Porady

3 zabiegi kosmetyczne, które warto wykonać na wiosnę

Wiosna to czas, gdy przyroda budzi się do życia. To także doskonały okres, aby wybrać się do salonu kosmetycznego i skorzystać ze specjalnych zabiegów, które przywrócą skórze energię i blask! Po zimie skóra może być zszarzała, przesuszona, matowa. W związku z tym wymaga intensywnej pielęgnacji, aby znów zacząć wyglądać ładnie. W osiągnięciu najlepszych efektów może pomóc nam salon kosmetyczny w Gliwicach – balancetime.pl/ to jedno z miejsc, gdzie na klientki czekają najlepsze oferty. Oto 3 zabiegi kosmetyczne, które warto przeprowadzić na wiosnę, by skóra wyglądała olśniewająco!

Mikrodermabrazja

Zabieg mikrodermabrazji polega na mechanicznym złuszczeniu obumarłego naskórka i usunięciu różnych zanieczyszczeń ze skóry. Działa przy tym intensywniej niż zwykły, domowy peeling. W gabinetach kosmetycznych można skorzystać z różnych typów mikrodermabrazji: diamentowej, korundowej, tlenowej (oxybrazji). Typ zabiegu dobierany jest w zależności od stanu skóry oraz oczekiwanych efektów.

Peeling kawitacyjny

Dobrym wyborem na wiosnę będzie również peeling kawitacyjny. To peeling, który odbywa się z użyciem specjalnego urządzenia emitującego fale dźwiękowe. Dla jeszcze lepszych rezultatów może być wykonany z sonoforezą – masażem ultradźwiękowym. Zabieg powoduje złuszczenie naskórka, dogłębnie oczyszcza pory z osadzonego w nich sebum, dotlenia skórę, nadaje jej jednolity, zdrowy koloryt. Peeling kawitacyjny może być prowadzony na każdym typie skóry, w tym także na tej wrażliwej, delikatnej, alergicznej.

Zabiegi z kwasami

Na wiosnę warto także zdecydować się na zabiegi z kwasami, które może przeprowadzić każdy salon kosmetyczny Gliwice także są miastem, gdzie można z nich skorzystać. Zabiegi kwasowe działają jak peeling. Złuszczają wierzchnią warstwę naskórka, oczyszczają, zmniejszają niedoskonałości, na przykład blizny, przebarwienia, zmarszczki. Peelingi kwasowe wykonuje się z różnymi rodzajami kwasów: salicylowym, mlekowym, migdałowym, azelainowym czy pirogronowym. Typ kwasu dobierany jest do typu skóry i do oczekiwanych rezultatów zabiegu.