wynajem zwyżki
Wnętrza

Co jeszcze może zaoferować firma wynajmująca podnośniki?

Na polskim rynku funkcjonuje niewiele profesjonalnych firm świadczących usługi z zakresu wynajmu podnośników. Zdarza się, że firmy te oferują też dodatkowe usługi. Czy są to usługi pokrewne do wynajmu?

Transport

Wynajęty sprzęt trzeba jeszcze jakoś przetransportować w miejsce, w którym ma być używany. Nie są to małe urządzenia, więc potrzebują specjalnego rozwiązania problemu. Podnośniki muszą być transportowane na specjalnie dostosowanych pojazdach. Lawety te są dodatkowo wzmocnione i zabezpieczone tak, by z całą pewnością przejechały z punktu A do punktu B bez żadnych uszkodzeń. Dobrze, gdy firma ma własną flotę samochodów, które służą wyłącznie do transportu wynajmowanych podnośników i zwyżek.

Serwis

Najlepsze firmy dbają też o regularne serwisowanie swojego sprzętu. W razie jakichkolwiek wątpliwości, warto upewnić się czy podnośniki mają aktualne zaświadczenia z Urzędu Dozoru Technicznego. Badania okresowe oraz prace konserwacyjne wpływają na to, że wypożyczany sprzęt jest w pełni sprawny i nie spowoduje przestojów w pracy wynajmującego. Ciekawym rozwiązaniem jest świadczenie usługi serwisowania przez firmę wynajmującą. W razie nagłej awarii lub uszkodzenia podnośnika, na miejsce dojedzie specjalnie wyposażony samochód, w którym będzie siedział fachowiec. Urządzenie zostanie naprawione szybko i solidnie. Wynajem zwyżek to przecież coś więcej niż tylko korzystanie z urządzenia. Chodzi o bardziej efektywną pracę przy zachowaniu niskich jej kosztów.

Szkolenia

By obsługiwać specjalistyczny sprzęt jakim są zwyżki należy mieć wyrobiony odpowiedni certyfikat. Jest on wydawany osobom, które ukończyły szkolenia w ośrodkach certyfikowanych UDT-CERT. Na zajęciach omawiane jest działanie i obsługa różnych typów podnośników. W ramach kursu na operatora podnośnika koszowego, uczestnik jest przygotowywany do egzaminu. Należy zdać go przed Komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Od czerwca 2019 uprawnienia są ważne terminowo na okres 5 lat i są ważne na terenie całej Polski.