cyklinowanie bielsko
Wnętrza

Cyklinowanie podłóg– na czym to polega?

Drewno na podłodze prezentuje się niezwykle elegancko, a do tego wnosi do domu naturalne ciepło. Aby taka podłoga wyglądał estetycznie, musi być regularnie odświeżana, co najczęściej odbywa się metodą cyklinowania. Czym zatem jest cyklinowanie bielsko i co nam daje?

Cyklinowanie drewnianych podłóg – na czym polega?

Cyklinowanie, czyli polerowanie parkietu, przeprowadzane jest najczęściej przez doświadczonego fachowca, który przy użyciu specjalnej maszyny – cykliniarki, ścierają zniszczoną warstwę wierzchnią podłogi, po to by odsłonić niezniszczone i gładkie drewno. Dzięki temu zabiegowi uzyskujemy nową, świeżą podłogę o idealnej gładkości, pozbawionej wszelkich zarysować, a nawet wgłębień. Takie prace cykliniarskie przebiegają w trzech-czterech etapach, zależnie od zniszczenia podłogi. Kończy się polerowaniem, które znacząco podnosi walory estetyczne powierzchni. Jeśli podłoga jest uszkodzona, wówczas może okazać się konieczne szpachlowanie, które polega na wypełnieniu szczelin pomiędzy klepkami, odpowiednią mieszanką żywicy i pyłu drzewnego. Na koniec parkiet, po odkurzeniu, zostaje poddany lakierowaniu, olejowaniu bądź bejcowaniu, co zabezpiecza powierzchnię przed różnymi uszkodzeniami, m.in. uniemożliwia powstawanie przetarć i dostanie się do struktury drewna czynników zewnętrznych. Prace cykliniarskie najczęściej trwa trzy-cztery dni, zależnie od wielkości powierzchni podłogi i jej stanu, a także od tego jaki prace muszą zostań na niej wykonane.

Profesjonalne cyklinowanie drewnianych podłóg

Zabieg cyklinowania podłóg powinno się przeprowadzać tak często jak wymaga tego drewniana powierzchnia. Najczęściej robi się to co 10-12 lat. Taka czynność można wykonać samemu, jeśli mamy dostęp do odpowiedniego sprzętu, lub pracę tę zlecić profesjonalnej ekipie. W internecie mamy wiele ofert firm remontowych. Ab znaleźć dobrą i wiarygodną, należy wpisać frazę zawierającą rodzaj usługi, jaka nas interesuje i konkretną miejscowość, np. „cyklinowanie Bielsko” i sprawdzić opinie internautów.