nowoczesne kominki
Wnętrza

Czy warto zainwestować w nowoczesny kominek na biopaliwo?

Nowoczesne kominki na biopaliwo polecane są inwestorom, którzy ze względu na kwestie lokalowe lub architektoniczne nie mogą zorganizować sobie w domu klasycznego paleniska. Biokominki posiadają wiele zalet, dzięki którym są znacznie bezpieczniejsze dla środowiska od tradycyjnych piecyków.

Swoboda użytkowania biokominka

Paliwem w nowoczesnych biokominkach jest tzw. biopaliwo, produkowane na bazie alkoholu etylowego. Substancja ta nie emituje dymu i zapachów, a po wypaleniu nie zostaje po nim żaden popiół. Ekologiczność tego rozwiązania sprawia, że biokominek może z powodzeniem sprawdzić się w praktycznie dowolnych warunkach mieszkalnych. Nie występują w tym przypadku ograniczenia w postaci nieodpowiedniej lokalizacji, braku możliwości optymalnego położenia czy też braku ciągu kominowego. Nowoczesny biokominek da się ustawić praktycznie wszędzie.

Efektowna stylistyka biokominka

Nowoczesne kominki na biopaliwo dostępne są w wielu formach, w tym wolnostojącej, ściennej czy przeznaczonej do zabudowy. Takie rozwiązanie znacząco zwiększa możliwości aranżacyjne. Biokominki przykuwają natychmiastową uwagę i szybko stają się najważniejszą dekoracją wnętrza. Pasują przede wszystkim do pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym, jednak z powodzeniem można je wykorzystać także w wystroju eklektycznym lub bliższym klasycznemu. Nowoczesne kominki tego typu często stosowane są w popularnych sypialniach łączonych z łazienką, jako element przeszklonej ściany.

Mobilne i bezpieczne biokominki

Biokominki są mobilne, dzięki czemu można je wedle uznania przenosić i wykorzystywać do umeblowania dowolnej przestrzeni w domu. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, po okresie zimowym piecyk można schować i ponownie wyjmować jedynie w chłodniejsze wieczory. Systemy te sprawdzają się zarówno we wnętrzach, jak i na balkonie, patio czy tarasie. Stosowane w nowoczesnych kominkach biopaliwo jest całkowicie bezwonne i bezdymne, dzięki czemu jego spalanie pozostaje bezpieczne dla domowników oraz środowiska naturalnego.