Porady

Jak długo trwa wyrabianie pieczątki? Czas oczekiwania na pieczątkę firmową

Pieczątka firmowa to przydatny gadżet, dlatego warto wyrobić ją od razu po założeniu swojego biznesu. Jak długo trzeba będzie czekać na własną pieczątkę? Dlaczego warto mieć pieczątkę firmową? Dość często powtarzanym mitem związanym z prowadzeniem własnego biznesu jest ten, który mówi, że konieczne trzeba posiadać własną pieczątkę firmową, ponieważ wymagają tego przepisy prawa. W rzeczywistości jednak nie istnieje żaden zapis, który obliguje przedsiębiorcę do posiadania pieczątki. Nie oznacza to jednak, że nie warto jej wyrabiać. Pieczątka będzie bardzo pomocna, ponieważ razem z nią prowadzenie własnego biznesu jest jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze. Pieczątkę można wyrobić dzisiaj bez problemów. Wystarczy tylko podać wymagane dane, aby otrzymać nowoczesną pieczątkę automatyczną, która będzie zwierała wszystkie najważniejsze informacje o firmie, w tym jej nazwę, adres, dane kontaktowe, numery NIP, REGON. Jak długo trzeba będzie jednak czekać na wyrobienie pieczątki?

Pieczątka firmowa w trybie ekspresowym

Dzisiaj pieczątki firmowe wykonuje się z wykorzystaniem specjalnego, skomputeryzowanego systemu, dzięki czemu jej przygotowanie jest znacznie szybsze niż kiedyś. Gdy zamawia się pieczątki Gliwice – https://e-druk.pl/produkty/pokaz/pieczatki to jedno z miast, gdzie można je kupić, najczęściej dostępne są one do odbioru już po około 10-30 minutach od złożenia zamówienia! W związku z tym pieczątkę firmową można wyrobić praktycznie od ręki, na poczekaniu. Tak krótki czas dotyczy każdego typu pieczątki firmowej – pieczątek o mniejszych oraz większych rozmiarach, a także pieczątek wielokolorowych. Jeżeli zatem pieczątka zamawiana jest stacjonarnie, można odebrać ją jeszcze tego samego dnia.

Zamówienie pieczątki firmowej w internecie

Pieczątki firmowe można również zamawiać za pośrednictwem internetu. W tym przypadku czas wyrobienia pieczątki jest taki sam, ale trzeba doliczyć do niego czas potrzebny na jej dostarczenie do klienta, który zazwyczaj wynosi 1-2 dni robocze w zależności od wybranej metody przesyłki. Gdy ważna jest wygoda, jaką daje możliwość zamówienia pieczątki przez internet, w takim przypadku warto zdecydować się na zamówienie jej online. Wszystkie uzgodnienia związane z projektem oraz typem pieczątki można wykonać wtedy przez internet. Gotowa pieczątka będzie dostarczona kurierem, pocztą albo będzie czekała w paczkomacie. Podsumowując, na pieczątkę firmową nie trzeba czekać przez wiele dni, a nawet godzin. Stacjonarnie można odebrać ją jeszcze tego samego dnia, a w przypadku zakupu przez internet będzie ona dostarczona w 1-2 dni od wysyłki.