hurtownia gastronomiczna
Porady

Jakie wyposażenie zamówisz w dobrej hurtowni gastronomicznej?

W profesjonalnej gastronomii stawia się na profesjonalne urządzenia i akcesoria, które zazwyczaj zamawia się w większych ilościach. Miejscem, w którym zamówisz potrzebne produkty w przystępnej cenie, jest hurtownia gastronomiczna. Jakie konkretnie wyposażenie znajdziesz w hurtowni? Czy warto w takich miejscach robić zakupy? Tego dowiesz się z naszego najnowszego artykułu. Czytaj dalej, aby poznać odpowiedzi na te pytania!

Czy warto sprawdzić ofertę hurtowni gastronomicznej?

Hurtownia gastronomiczna to miejsce, w którym zaopatrują się różni przedsiębiorcy. To właśnie tam robią zakupy właściciele restauracji, pizzerii, kawiarni, barów, firm cateringowych, czy hoteli. To jednak niecała klientela. Z oferty hurtowni chętnie korzystają także osoby prowadzące domy weselne, stołówki, sklepy, czy piekarnie. Dlaczego tak wiele przedsiębiorców hurtowo zamawia produkty? Powodów jest kilka. Największym atutem jest cena, kupując produkty w dużej ilości, wyjdzie Cię to taniej niż gdybyś zamawiał_a pojedyncze sztuki. Wiele hurtowni bierze też pod uwagę różnorodne możliwości finansowe klientów – w szczególności tych, którzy stawiają pierwsze kroki w branży. Z tego powodu znajdziesz w tych sklepach produkty w różnych przedziałach cenowych. Kolejnym powodem, dla którego warto robić zakupy w hurtowniach gastronomicznych, jest jakość oferowanych urządzeń i akcesoriów. Bardzo często hurtownie współpracują ze znanymi i cenionymi producentami, dzięki czemu ich oferta składa się jedynie ze sprawdzonych rozwiązań.

Hurtownia gastronomiczna – bogactwo możliwości

Branża gastronomiczna nie składa się jedynie z restauracji, barów, czy kawiarni. To także piekarnie, cukiernie, lodziarnie, sklepy, pizzerie, czy firmy cateringowe. Wszystkie te firmy znajdą w dobrej hurtowni gastronomicznej potrzebne urządzenia i akcesoria. Co konkretnie możesz tam zamówić? Poniżej dostępne kategorie produktów:

  • Chłodnictwo – tutaj wymienić należy wymienić wszelkie szafy i lady chłodnicze, zamrażarki skrzyniowe, dystrybutory do lodów, kostkarki do lodu, a nawet chłodziarki do wina.

  • Meble ze stali nierdzewnej – takie jak okapy, pojemniki, wózki, regały, szafy, stoły i zlewozmywaki.

  • Urządzenia do obróbki mechanicznej – w tej kategorii znalazły się urządzenia typu blendery, cuttery, prasy do mięsa, wyciskarki, sokowirówki oraz obieraczki.

  • Urządzenia do obróbki termicznej – w tej grupie znajdziesz kuchenki, grille, frytkownice gastronomiczne, płyty grzewcze, garnki, opiekacze, czy patelnie.