lampy na linkach
Wnętrza

Lampy na linkach – pomysł na funkcjonalne oświetlenie

Odpowiednie oświetlenie może zdziałać we wnętrzu prawdziwe cuda. Zwłaszcza wieczorem, kiedy za pomocą odpowiednio skierowanego światła możemy podkreślić, lub ukryć wybrane elementy aranżacji.

Lampy na linkach – modne i funkcjonalne

Nowoczesne lampy na linkach są na topie od kilku sezonów. Widujemy je w większości aranżacji, choć naprawdę idealnie prezentują się we wnętrzach nowoczesnych. Lampy wiszące na linkach świetnie prezentują zarówno zawieszone pojedynczo, jak i w zespołach świetlnych, którymi możemy podkreślić kącik wypoczynkowy, lub miejsce nad stołem w jadalni. W takich miejscach lampy na linkach, otaczając wieczorami domowników ciepłym światłem, stanowią swego rodzaju symbol domowego ogniska, jakie setki lat temu zgromadzało wokół siebie naszych przodków. Lampy na linkach zwykle umożliwiają regulację wysokości, co daje nam dodatkowe możliwości w zakresie modelowania przestrzeni światłem. Lampy o pełnych, wąskich, nieprzezroczystych kloszach umieszczone nisko, będą oświetlać punktowo wybrane miejsce. Jeśli podciągniemy linkę wyżej, światło lampy obejmie szerszy krąg.

Idealne oświetlenie dla minimalistycznych wnętrz

Lampy na linkach o prostych kształtach i kloszach w jednym kolorze, to wymarzone oświetlenie dla wnętrz utrzymanych w stylu ultra minimalistycznym. Jeśli wolimy minimalistyczne aranżacje w nieco łagodniejszym wydaniu, wystarczy, że zdecydujemy się na bardziej ozdobne abażury. Minimalistyczne aranżacje są ponadczasowe. Dziś minimalizm jest modą nie tylko na aranżacje wnętrz, ale wręcz na styl życia. Śmiało jednak można twierdzić, że minimalistyczne aranżacje będą popularne również za kilka lat. Są po prostu wyjątkowo funkcjonalne. Minimalistyczne wnętrza są przestrzenne i dzięki przestrzeni jasne za dnia, wieczorem warto oświetlić je nowoczesnymi lampami na linkach.

Od kuchni po salon – lampy idealne do każdego wnętrza

Lampy na linkach o uniwersalnie eleganckich kształtach, pasują do każdego pomieszczenia – zarówno do kuchni i korytarza, jak i do jadalni, czy salonu.