obrusy lniane
Wnętrza

Obrusy lniane znów pojawiają się na stołach. Dlaczego warto kupić obrus z lnu?

W dekoracji wnętrz coraz częściej można zaobserwować powrót do natury. Zamiast sztucznych materiałów wybierane są te pochodzenia naturalnego, które wyglądają pięknie, a także są przyjazne dla środowiska. Przy nakrywaniu do stołu warto wziąć więc pod uwagę obrusy lniane, które dzisiaj są prawdziwym hitem! Len cieszy się coraz większym zainteresowaniem jako tkanina. Produkowany z rośliny o tej samej nazwie materiał towarzyszy człowiekowi już od tysięcy lat. Stosowany był już w starożytnym Egipcie. Len był bardzo główną tkaniną używaną także na polskich ziemiach przed rozpowszechnieniem się bawełny. Następnie jego uprawa zmalała, ale lniane materiały znów cieszą się dużym zainteresowaniem.

Len we wnętrzach – naturalna dekoracja

Z lnu wytwarza się tkaniny o szerokim przeznaczeniu. Są one wykorzystywane zarówno do szycia odzieży, na przykład koszul, sukienek, spodni czy bluzek, jak również do dekoracji wnętrz.  Len jest nie tylko efektownym włóknem, które ma naturalny wygląd, lecz także jest bardzo wytrzymały i odporny na pranie, a także szybko schnie. Dzisiaj w sprzedaży można znaleźć wiele lnianych produktów, które idealnie sprawdzą się do salonu, sypialni, kuchni, a nawet łazienki. Lniana pościel, poszewki z lnu, kuchenne ściereczki czy zasłony. Także bardzo popularne są obrusy lniane – https://lnianyzaulek.com/production/lniane-obrusy.html/kategoria/obrusy-lniane które przyciągają uwagę swoim rustykalnym wyglądem.

Obrus lniany – do tradycyjnych i nowoczesnych aranżacji

Wyprodukowane z lnu obrusy mogą sprawdzić się w wielu przestrzeniach. Pasują zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacji. Często można zobaczyć je między innymi we wnętrzach rustykalnych, shabby chic, ale także w skandynawskich, gdzie duży nacisk kładzie się na naturalność tkanin. Taki obrus może zarówno udekorować stół na niedzielny obiad, ale również może być wspaniałą ozdobą na co dzień, dlatego z pewnością będzie mógł on bardzo dobrze zastąpić popularne dotychczas obrusy z tworzyw sztucznych.

Lniane obrusy – różnorodność wzorów i kolorów

W sprzedaży można znaleźć coraz więcej pięknych obrusów lnianych, które przyciągają uwagę swoim stylowym wyglądem. Do nowoczesnego wnętrza świetnym dodatkiem może być obrus lniany w kolorze szarości albo beżu, natomiast do klasycznie urządzonego wnętrza można wybrać ten dodatkowo dekorowany, na przykład z wszytymi ozdobnymi tasiemkami, koronkami. Szeroką gamę pięknych obrusów lnianych w różnych rozmiarach i kolorach można znaleźć już teraz w sklepach stacjonarnych i internetowych. Ceny rozpoczynają się już od około 50 złotych za obrusy w mniejszych rozmiarach.