wynajem podnośników
Wnętrza

Podnośnik – kupno czy wynajem?

W wielu przedsiębiorstwach, czy na placach budowy niezbędne są podnośniki. Zdecydowanie ułatwiają prace na wysokościach. Są wygodne i bezpieczne. Można je kupować lub wynajmować. Co jest korzystniejszym rozwiązaniem?

Koszty

Profesjonalny sprzęt prosto od producenta jest drogi. Są to ogromne koszty, które mogą zdecydowanie obciążyć budżet. Wprawdzie, maszyny te można kupować również w kredycie lub leasingu, ale trzeba liczyć się z tym, że okres spłaty będzie dość długi lub raty będą wysokie. Trzeba też obliczyć po ilu latach eksploatacji podnośnika jego zakup się zwróci. Tymczasem, wynajem to ponoszenie stałej opłaty za użytkowanie sprzętu. Kwotę tę można, nawet wrzucić w koszty własne firmy.

Serwisowanie

Każdy profesjonalny sprzęt, zwłaszcza ten budowlany wymaga regularnego serwisowania. Musi być pewność, że jest on w świetnym stanie, bo od tego zależy bezpieczeństwo korzystających z niego osób. Planując wynajem podnośników trzeba pamiętać, że muszą one posiadać aktualne zaświadczenia z Urzędu Dozoru Technicznego. Zdobywanie ich, pamiętanie o kontrolach okresowych i konserwacja sprzętu może być uciążliwa. W wypadku korzystania z usługi wynajmu, wszystkie te zadania leżą po stronie wynajmującego.

Płacisz wtedy, gdy jest potrzebny

Wynajem podnośnika ma szczególnie duże znaczenie w pracach sezonowych. Przykładowo – pracach prowadzonych na zewnątrz budynków. W okresie jesienno-zimowym często prowadzenie ich nie jest możliwe. Właściciel maszyny ponosi koszty jej utrzymania przez cały rok. Podczas, gdy wynajmujący może zrezygnować z usługi na ten czas, po to by znów skorzystać z niej, gdy pogoda będzie sprzyjała. To dobre rozwiązanie, bo pozwala na oszczędność.

Duży wybór

Z racji tego, że podnośniki są drogie to zbudowanie z nich floty jest ogromnym wyzwaniem. To po prostu wielki wydatek. Wynajmując sprzęt można pozwolić sobie na korzystanie równocześnie z kilku urządzeń. Co jest ważne, każde z nich może charakteryzować się innymi parametrami. Każdy podnośnik może być inny, a jeśli okaże się za niski – można go po prostu wymienić na wyższy.