soczewki jednodniowe
Porady

Soczewki jednodniowe – 3 powody, dla których warto je kupować

Zdrowie dla oczu

Soczewki kontaktowe zwiększają ryzyko pojawienia się infekcji oczu. Dotyczy to w szczególności soczewek wielorazowego użytku, na przykład dwutygodniowych czy miesięcznych, które są przeznaczone do czyszczenia po użyciu. Prawidłowe czyszczenie wielorazowych soczewek kontaktowych pozwala na zmniejszenie niebezpieczeństwa rozwoju zakażeń oczu, to jednak nie każdy użytkownik soczewek czyści je prawidłowo i dba o higienę rąk. Właśnie dlatego bezpieczniejsza alternatywa to soczewki jednodniowe, które są przeznaczone do jednorazowego użytku. Przy soczewkach jednodniowych każdego dnia zakładamy nową parę wprost z sterylnego opakowania, dlatego to można zadbać wtedy o zdrowie oczu jeszcze lepiej!

Lepsza jakość widzenia

Kolejna zaleta soczewek jednodniowych to utrzymanie wysokiej jakości widzenia. Na soczewkach wielorazowych z czasem zaczynają osadzać się różne zanieczyszczenia, które są trudne do usunięcia przez płyny czyszczące. Mogą także pojawić się na nich rysy. To wszystko może obniżać jakość widzenia – obraz jest mniej wyraźny, a oczy mogą szybciej się męczyć, swędzieć i piec. Gdy zastosowane zostaną soczewki jednodniowe, wówczas można cieszyć się najwyższą jakością widzenia każdego dnia!

Najlepsze na podróże

Warto także wskazać, że soczewki jednodniowe są także bardzo dobrym wyborem dla osób, które podróżują. Wtedy do torby wystarczy tylko włożyć odpowiednią liczbę soczewek. Nie trzeba zabierać ze sobą opakowania na soczewki oraz płynu do ich czyszczenia, co może znacznie zmniejszyć bagaż. Podsumowując, jednodniowe soczewki kontaktowe to bardzo dobra alternatywa dla soczewek przeznaczonych do dwutygodniowego czy miesięcznego użytku. Sprawdzą się doskonale dla tych osób, które noszą soczewki cały czas, a także dla tych, które wybierają je od czasu do czasu, na przemian z okularami.